DOLAR
32,8221
EURO
35,1421
ALTIN
2.449,46
BIST
10.771,36
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
29°C
İstanbul
29°C
Az Bulutlu
Pazartesi Açık
30°C
Salı Açık
29°C
Çarşamba Az Bulutlu
29°C
Perşembe Az Bulutlu
28°C

Dilek Durak Hizmet Yarışın da Bende Varım Dedi.

Dilek Durak  Hizmet Yarışın da Bende Varım Dedi.
12 Aralık 2023 17:21
0
A+
A-

Dilek DURAK, Mudanya Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı açıklamasını İYİ PARTİ Mudanya İlçe Başkanlığında büyük bir coşku içinde gerçekleştirdi.

 

Dilek Durak, İYİ Parti Mudanya ilçe Belediye Başkanı Aday Adaylığını, bugün İlçe Yönetim kurulu, partililer ve vatandaşların hazır bulunduğu, İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanlığında açıkladı. Aday Adayı olan Durak, konuşmasında; ‘‘Öncelikle geçtiğimiz hafta, Mudanya ve Tirilye, Kumyaka, Mesudiye, Eğerce ve Esence mahallelerinde yaşanan Sel ve Depremi hisseden ve zarar gören tüm kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerini sunan Durak, sözlerine şöyle devam etti.

 

Değerli ekibim ile birlikte Mudanya’ ya özgün olarak hazırlamış olduğumuz ‘’Mudanya İlçemizin Geleceğinde Etkili Bir Sistemin Oluşmasına Yerel Yönetimin Katılımı” başlıklı, merkez ve kırsal mahalleler bazında yaşanan sorunlar, öneriler, çözümler ve hedeflenen projelerin yer aldığı eserimiz ile işte bugün siz değerli hemşerilerimizin karşısına, çıktık. Şirin ilçemizde, uzun süredir yaptığımız çalışmalarla, gördük ki, Mudanya, her alanda, her yönden değişimin öncüsü olmaya hazırdır.

 

Hiç Şüpheniz olmasın ki Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener hanımefendinin özel ilgi gösterdiği Mudanya’mız, tarım, tarih, kültür, sağlık, sosyal donatım ve turizmde Siz iyilerin omuzlarında yükselecek, Bursa’nın üvey evladı konumundan; ehil, vizyoner, samimi, vatansever, adil ve iyi İnsanlar sayesinde hak ettiği yeri bulacaktır.

 

Akademisyen ve bir Ekonomist olarak “Vatandaşlarımıza hizmet konusunda çok istekli ve heyecanlı olmam sebebi ile uzun yıllar elde etmiş olduğum kariyerimi siz değerli hemşerilerimin emrine sunmak için yerel yöneticilik görevine talibim.

 

Yıllardan beri siyasetin içinde olan hukuk, iktisat, işletme, adalet eğitimi de almış bir iş kadını, bir eğitimci, bir finansçı olarak, devlete ve ülke ekonomisine yeterince hizmet yaptığıma inanıyor ve artık yerel yöneticilikle de halka hizmet

edecek bir misyonu üstlenerek, Mudanya Belediye Başkanlığı görevine talip oluyorum.

 

Mudanya’ da sosyal adaletin, yerel hizmetlerle sağlanabileceğine inandığım ve bunu da her daim sağlayabileceğimin sözünde duracağım için de bu göreve talibim.

 

Silahlı mücadele döneminin sona erdirilmesini sağlayan Mudanya Mütarekesi antlaşmasının yapılmasına sahne olan bu önemli tarihi kentimiz Mudanya’da, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün verdiği seçme ve seçilme yetkisi ile Mudanya’nın bir ilkler listesinin başında yer almasını sağlayacak bir Türk kadını olarak; Türkiye Yüzyılında Mudanya’nın ilk kadın Belediye Başkanı Olarak bu kente hizmet etmek istediğim için karşınızdayım.

 

Hizmet yolunda taş üstüne taş koyan herkese minnettarız. Bizler güzel yapılanları vefa ile anmak, eksik kalanları tamamlamak veya revizyona tabi tutmak için bu göreve talip olduk.

 

Mudanya’da yaşayan her vatandaşın yaşam kalitesini en üst düzeye çıkarabilmek için bu göreve talibiz. Çiftçimizin ve köylümüzün ürettiğinden kazanacağı, vatandaşlarımızın güvenli evlerde oturacağı, çok kıymetli olan zamanımızı yollarda kaybetmeyeceği, kaldırımlarında rahatlıkla yürüyebileceği, spor yapmaktan, müzik dinlemekten, sanat icra etmekten, komşuluk yapmaktan ve en önemlisi güzel havası ile sağlıklı nefes almaktan haz duyacağı bir Mudanya’yı yaratmak için bu göreve talibiz.

Dünyanın da tanıyacağı, Türkiye Cumhuriyeti Kültür Ve Turizm Bakanlığımızın Anadolu’nun tarihi yapısına göre çizmiş olduğu 6 farklı yol güzergahından biri olan, zeytin koridorunu içeren Turizm gelişim koridoruna da dahil edilmesini sağlayacak yerinden yönetim başkanlığı görevine talibiz ve Mudanya’nın bir marka kent yapılması için de adayız.

 

Güzel ilçemizin kangren olmuş pek çok sorunu olduğunun da farkındayız. Bu sorunlara kalıcı bir neşter vurmak için de adayız.

 

Bizler bu şehrin yeni bir söyleve, yeni bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz, Bu nedenle siz değerli hemşerilerimizin haklı istemlerini yerine getirmenin bir gereklilik olduğunu düşündüğümüz için de bu yola baş koyduk ve aday olduk.

 

Bilir misiniz eskiden büyüklerimiz belediye başkanı demezler Şehrül-Emin derlerdi. Yani Belediye başkanları, ‘’İlçenin en güvenilir insanı’’ olarak anılmakta idi. Bu güvenilir insan, halk tarafından seçilmiş olduğundan, seçildikten sonra parti ayrımına gitmeden herkesin belediye başkanı olur ve belediyenin imkanlarını kılı kırk yararak harcamak zorunda kalır idi. Bu nedenle Şehrül-Emin seçerken önce zihniyetine, sonra yaptıklarına, sözlerine, etrafındakilere

samimiyetine ve sorun çözebilme özelliklerine bakarız, işte bizler bu özelliklere sahip olarak, karşınızdayız.

 

Zira bizler biliyoruz ki; ŞEHRÜL EMİN olmak belediye başkanı olmak demek değildir. Biz şehrin anahtarının teslim edileceği Mudanya’nın imarından, temizliğinden, çevresinden, suyundan, altyapı ve üst yapısından, tarımından, otoparkından, trafiğinden, depreminden, konutundan, yerleşiminden, çiftçisinden, ev kadınından, öğrencisinden, misafirinden, eğitimcisinden, emeklisinden, işçisinden, gencinden, yaşlısından, yetiminden, hastasından, engellisinden, esnafından, sivil toplum kuruluşlarından, sorumlu statüsünde adayız.

 

Eğer ki bir kişi açıkta, sokakta kalmış ise ona anne şefkati ile sahiplenmeye adayız.

 

Öyle ki hizmet binasının şehir halkının kendi evi gibi rahatça girip çıkabileceği yer olmasını, belediye başkanlığının birimlerinin halkın tüm sorunlarının çözümlendiği bir alan olmasını, belediye çalışanlarının halkın gardiyanı değil, hizmet etme yarışı içinde olması için adayım.

Halkın seçtiğinin her zaman halkın hizmetkarı olmasını, halktan şikayetçi olma haklarının olmamasını, bir sınıfın, bir zümrenin, bir grubun başkanı değil, toplumun tamamının belediye başkanı olduğunun bilincinde olmasını, oy alsın, almasın, herkesin refahı ve mutluluğu için çabalamasını, projeler yapmasını, sorunlara ivedilikle, akılcı ve hukuka uygun çözümler bulunmasını sağlamak için adayım.

 

Evet Sevgili Hemşerilerim, Projelerimiz hazır ve Bizler de hazırız.

 

Peki şimdi sizlere soruyorum,

 

İlçemizin belediye başkanını seçmeye değil de ilçemizi emanet edeceğimiz, öncelikle, deprem eylem planı ve bir yol haritası olan deprem sonrası yapılması gerekenler için deprem öncesinde çalışmalar başlatan, en adaletli, en dürüst, en şeffaf, en hesap verebilir, en liyakatli, en çalışkan, en sabırlı, en azimli, en sorun çözen, en şehri emin kişisini ve ekibini seçmeye Hazır mısınız?

 

Kırsal alanların ihtiyacı olan Parke taşlarının döşenmesine, köy yollarının ışıklandırılmasına, Mudanya’ da sellere sebep olan dere yataklarının üstlerinin kapatılmamasına, taşan yağmur sularının sel olmaması için havzalar yapılmasına, ızgaraların sürekli temizlenmesine, genişletilmesine büyütülmesine, doğal afetlerin vurmaması için önlemlerin defalarca söylenildiği üzere önceden tedbir alacak yeni bir yönetime Hazır mısınız?

 

Bu kentin dinamiklerini dikkate alacak, ortak akıl ve istişare kültürünü birincil olarak önemseyecek, değer verecek ve bunu da sözde değil, özde gösterecek Başkan ve ekibini seçmeye Hazır mısınız?

 

Ekonomik kalkınmada öncelikli olarak Kırsalın birinci sırayı almasına yönelik sistemi benimseyen yeni yönetime Hazır mısınız?

 

Mudanya’mızı temsil eden her özel ürünümüz için coğrafi işaretleri almayı sağlayacak proje ekibine Hazır mısınız?

 

Kangren olmuş köy içi ve şehir imar planlarının, alt yapı ve üst yapının, otopark ve trafik sorunların çözülmesine, yolların ve caddelerin yenilenmesi için usanmadan azimle var edilmesine hazır mısınız?

 

Kaldırım ve parke taşlarının düzensizliğinin giderilmesine, çökmemesi gereken istinat duvarlarının yapılmasına Hazır mısınız?

 

Çöp kent olmaması için mahalleler bazında etkin temizlik sisteminin kurulmasına Hazır mısınız?

 

Yaşam uzatan enfes havasının tescilline ve markalaştırılmasına ve sağlık turizmini başlatmaya Hazır mısınız?

 

Çocuklarımızın temiz dünya geleceği için, doğa üzerinde yapılacak tahribatın net bir şekilde ortaya çıkmasını sağlayan İklim değişikliğinde önemli olan, karbon salınım miktarını belirten karbon ayak izlerimizi azaltmaya yönelik tedbirleri alacak bir belediye yönetimine Hazır mısınız?

 

Mahallelerimizde ücretsiz interneti olan, uyumayan kütüphaneler ve okuma salonlarını oluşturmaya Hazır mısınız?

 

Her yeni yapılan iş yeri ya da konutun kapalı otoparklarının olmasına ve en az daire başına 2 ağaç dikmelerini sağlayacak bir sistem ile çoğalacak ormanlar içinde mekanlarımızın olmasına Hazır mısınız?

 

Çok sayıda veterinerin ve yardımcılarının görev yaptığı Belediye’ye ait olan uygun alanlarda başıboş hayvanların korunma ve sahiplendirme merkezlerinin, hayvan otel ve mezarlıklarının oluşturulmasına Hazır mısınız?

 

İlçemizi öncü kılacak, kırsal sosyal donatı alanlarına, mahalle bazlı kültür ve sanat merkezlerine ve etkinliklerine, uluslararası festivallere, Müzik sesleri ile çınlayan, güzel resimler ile donatılmış sanat sokaklarına, el emeği göz nuru satış alanlarına, antika satış sokaklarına, sinema, tiyatro, opera binalarına ve atıl duran tarihi mekanlarda oluşturulacak kültür merkezlerine, müzelere Hazır mısınız?

 

Kentsel kıyıma yol açan bozuk kent estetiği soykırımının engellenmesine, Hazır mısınız?

 

Yerel Yönetiminin öncülüğünde, sporcu, muhtar, öğretmen, konuk evlerinin, misafirhanelerin öğrenci yurtlarının ve konferans salonlarının kurulmasına Hazır mısınız?

 

Bütün dernekleri bir arada toplayacak Mudanya dernekler yerleşkesinin oluşturulmasına Hazır mısınız?

 

Bursa’da sadece Mudanya İlçemiz de olması ayrıcalığına ve üstünlüğüne haiz olduğumuz Uludağ Üniversitemizin Güzel sanatlar Fakültesi ile ortak çalışmalar yapmaya ve ilave olarak turizme kaynak sağlayacak eğitim kurumları ya da profesyonel kursların açılmasına Hazır mısınız?

 

Çiçek kadınlar projesini hayata geçirmeye Hazır mısınız?

 

Şehir peyzaj ve şehir planlamacılar ile ilçemizin estetik görünümündeki işlevselliğini arttırmaya, Hazır mısınız?

 

Gençlerimizi çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan kurtaracak çeşitli spor müzik eğitimlerinin verileceği ulusal ve uluslararası yaz okullarının da yapılacağı Belediye spor kulübünün kurulmasına, Deniz su ustu ve su altı spor merkezlerinin açılmasına ve yarışmalarının düzenlenmesine Hazır mısınız?

 

Mahallelerin en yüksek mülki amiri olan muhtarlarımızdan danışmanlık hizmeti alacak sisteme sahip yerel yönetimler oluşturmaya Hazır mısınız?

 

Eskiden olduğu gibi büyük turistlik gemilerin yanaşmasını sağlayacak liman ve liman tesislerini kurmaya ve kurulması için gereken diyalogların kurulmasına Hazır mısınız?

 

Eski Mudanya denilen tarihi Rum Giritli mahallesinin hak ettiği tarihi zenginlikte kalmasına, güzelleştirilmesine ve restore edilmesine Hazır mısınız?

 

Belirli günlerde, belirli mahallelerde haftalık yöresel ürünler pazarları, kadın el emeği ürün pazarları, giyim pazarları, antika eşya pazarları gibi pazarların kurulmasına Hazır mısınız?

 

Bütün şehir yasası ile köylünün elinden alınmış olan arazilerde yine o mahallenin lehine olacak şekilde kullanılmasına olanak sağlanmasına, hobi bahçeleri yapılmasına istihdam sağlayıcı tesisler ya da kamuya ve yöre halkına faydalı bir şekilde kullanılmasına Hazır mısınız?

 

Belediyelerde hizmet performansını denetleyecek ombudsmanlıklar gibi bağımsız denetim şirketlerinin analizleri ve geri bildirimleri ile şeffaflığın sağlanmasına Hazır mısınız?

 

İlçe spor kulüplerinin kendilerine yeterli hale gelmesinin sağlanması için gerekli olan yerlerde spor tesisleri kurulmasına ve işletim hakkının spor kulüplerine verilmesine Hazır mısınız?

 

Ücretsiz tarım toprak analizlerinin yapılmasına ve tarım haritalarının çıkarılmasına Hazır mısınız?

 

Doğal afet sonucu zarar gören çiftçinin, esnafın hasar tespit sonuçlarının hızla gerekli yerlere iletilmesine ve çözümlenmesinde destek olunmasının takibine Hazır mısınız?

 

Her ay düzenli olarak ilçeye en çok katkı sağlayan, personelin ve projelerin ödüllendirilmesinin sağlanmasına, Hazır mısınız?

 

Mahalle ve kırsal alan bazlı Avrupa Birliği hibe desteklerinden yararlanabilmesinin takibi ve sonuçlandırılması için muhtarlara destek olacak ücretsiz proje yazacak bir belediye ekibinin oluşturulmasına Hazır mısınız

 

Kırsal mahallelerde depolama alanlarının, spor alanlarının, sosyal toplanma alanlarının, soğuk hava depolarının ve sebze meyve hallerinin yapılmasına ve âtıl kalan boş okul binalarının izin alınarak kadınlar için eğitim, kurs sosyal donatı ya da gençlik merkezleri haline getirilmesine, Hazır mısınız?

 

Hayvan organize sanayi bölgelerinin kurulmasına, eğitimlerine ve hayvan kesimhanelerin yapılmasına Hazır mısınız?

 

Farklılıklarımız zenginliklerimizdir diyerek vatandaşlarımızın inanç, kültür ve örf adet konusundaki haklı istemlerini yerine getirmeye Hazır mısınız?

 

Gençlerimizin de görev alacağı yaşlı ve engelli gündüz sosyalleşme, hobi faaliyet evleri ve bunun yanı sıra kimsesizler için konaklamalı yaşlı bakım evleri yapılmasına Hazır mısınız?

 

Mülteci ve Sığınmacıların Mudanya’da oluşturdukları sorunların çözümlerinde yer almaya Hazır mısınız?

 

Atatürk’ün çizdiği yolda, aydınlık bir gelecek için çalışmaya Hazır mısınız?

 

Barış, sevgi, kültür kenti olan Mudanya’mızı bir MARKA kent yapmaya Hazır mısınız?

 

 

Eğer tüm bunlar için bir değişime ve bunları yapacak Şehrül Emini tespit etmeye artık hazırsanız bizler de sizlerin karşısında Mudanya’lıların adayıyız demek için

hazırız. Yıldız kent Mudanya’mızın artık kaybedecek bir dakikası bile olmadığı gibi başka bir ülkemiz ve başka bir Mudanya’mız da yoktur.

 

Ve Mudanya, tarihinden aldığı güçle, köy köy, mahalle mahalle kendisini gerçek anlamda Mudanya’lı hisseden Mudanya’lılar tarafından yönetilecek, öyle ise Mudanya’mızı birlikte yönetmek adına biz de hazırız’’ dedi.

 

 

Ekonomist- Bütçe Maliyet ve Finans Uzmanı

Dilek DURAK

İYİ Parti

Mudanya Belediye Başkan Aday Adayı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.